Üzenet

EU e-Privacy Directive

View e-Privacy Directive Documents

View GDPR Documents

IV. Leopárd Cantus Verseny avagy Ákos a nagy búcsúzó avagy Szaki harmadszorra is megvédte címét

A 2007.03.12-én megrendezésre került a IV. Leopárd Cantus Verseny. A Restiben ismét jó szívvel fogadtak minket, a rendezvény élményre emeléséhez pedig igencsak hozzájárult a kicsiny terem árasztotta hangulat.

A 8 nevezőből kettő hivatali idejét töltő Cantus Praeses, kettő bALEK, egy kohlenbrenner, egy veterán(volt Cantus Praeses), egy filiszter(szintén volt Cantus Praeses) és egy Pepe. A felálllás meglehetősen furcsának hatott, de csak elsőre. A kis bALEKok dícséretet érdemelnek, mert látszott rajtuk, hogy készültek a megmérettetésre.

Az első párosításban egyből Szaki került össze Tiringer Ákossal. Szaki komolyan hajtva a citromdíjra, minden koncentrációját összeszedve 3:0-ra kapott ki Ákostól. Áron(idei Szervező Cantus Praeses) kiverte kohlenbrenner ellenfelét és Gabesz(idei Műszaki Tanár Cantus Praeses) is hasonlóan tett bALEK partnerével. Pepe ebben az első körben kiesett Kiss Imrével(ő is bALEK) szemben, ami mindannyiunkat meglepett.

A második körben Tiringer Ákos párbajozhatott Gabesszal, Áron pedig Kiss Imrével. Kialakult a döntő, mely nem kis meglepetést okozott: Tiringer Ákos és a bALEK Kiss Imre. A harmadik helyért Áron és Gabesz mérkőzhetett volna meg.

Az est egyik fénypontja következett: ismét Szaki volt a legesélyesebb a citromdíjra, hiszen 3:0-ra kapott ki. Ez volt a legnagyobb arányú vereség az este folyamán. Párbajfélnek Pepét kapta, aki egy bALEKkal szemben esett ki. Érdekes - ahogy ők mondták "free style" - alapon versenyeztek. Felhangzott David Hasselhoff, Máté Péter de még Frank Sinatra is. Pepe egyszemélyes tragikomédiájával kiérdemelte a közönségdíjat, ami egyben azt is jelentette, hogy Szakinak harmadszorra sikerült megvédenie - tehát megkapta negyedik - citromdíját!

A döntő is hangulatos volt, és a papírforma - azaz Ákos - nyert. Ezzel most avattunk egy Cantus Verseny győztest, aki nagyon is megérdemli, de elvesztettünk egy örökös-induló-örökös-második helyezettet. Tiringer Ákos egyébként 2 Leopárd Cantus verseny második helyezést és két diáknapok Cantus Verseny második helyezést tudhat magáénak.